Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 176 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


czym jest sekret?

sobota, 24 listopada 2012 19:54

istnieje pewna siła (nazwana wszechświatem), która daje nam to czego pragniemy. Oddziałujemy na nią za pomocą naszych myśli. Czyli myśląc pozytywnie- otrzymujemy pozytywne, myśląc negatywnie dostajemy negatywne. Dla przykładu weźmy sobie kobietę, która ciągle narzeka na bóle, chodzi po lekarzach, odwiedza apteki a ulubionym zajęciem jest dzielenie się z sąsiadkami swoimi dolegliwościami- nic się nie zmienia,a boli jeszcze bardziej. Inny przykład: pamiętasz może jak chodziłeś do szkoły? Rozpoczynała się lekcja, siadałeś w ławce i wiedziałeś, że nie masz pracy domowej. -Niech mnie tylko nie weźmie do odpowiedzi, niech mnie nie weźmie- powtarzałeś w myślach, a za chwile padało twoje nazwisko z listy i szedłeś do tablicy po pałę : ). Pamiętasz? No to właśnie tak w teorii działa prawo przyciągania. Oczywiście obraca się ono w drugą stronę- jeżeli wizualizujesz sukcesy i dobre rzeczy to je otrzymujesz. I wiecie co? Prawo przyciągania działa, ale nie ma tu żadnego wszechświata ani żadnej magicznej mocy.

Zachęcam Was jednak do obejrzenia „Sekretu”, bo ten film na prawdę wpływa na życie i w moim przypadku rozpoczął szereg ogromnych zmian. Co dał mi Sekret?
- Otworzył mi oczy, że tak naprawdę wszystko leży w moich rękach. Pokazał, że mogę mieć co tylko pragne i zależy to tylko ode mnie.
- Sprawił, że trafiłam na właściwych ludzi, którzy popchnęli mnie w miejsce w którym właśnie jestem.
- Dodał odwagi i otuchy, pokazał, że warto, że trzeba próbować i działać.
- Nauczył mnie optymizmu. Prawo przyciągania oprócz wizualizacji nakazuje być optymistą. Byłam nim więc, momentami na siłę ale byłam. I przez kilka miesięcy takiego optymizmu weszło mi to w krew.

Jak działa tak naprawdę Prawo przyciągania?

Tutaj nie ma żadnej magicznej mocy. Nie ma wszechświata. Jesteś ty, a moc jest w Tobie. Tak naprawdę to czy prawo działa czy nie zależy od Ciebie. Jeżeli będziesz leżał do góry brzuchem w domu i wizualizował, to nic się nie stanie, prawda? Aby to miało sens musisz coś robić. I tu jest moc- moc działania. W moim przypadku było tak, że miałam wielkie plany i pragnienia. Wyobrażałam sobie swoją pracę- firmę, wizualizowałam sobie swoich znajomych, z którymi chodzimy na szalone imprezy i jeździmy po świecie, wizualizowałam sobie podróże na koniec świata. Ale oprócz tego wizualizowania działałam, spotykałam się z innymi, czytałam i poznawałam. Po prostu prawo przyciągania otworzyło mi oczy na szanse. Gdybym nie słyszała wcześniej o Prawie przyciągania pewnie bym to zignorowała. 


Krótko mówiąc- prawo przyciągania to nie magiczna moc. Jeżeli tak myślisz to przetestuj to. Wizualizuj, myśl, że sukces przyjdzie sam i sprawdź po roku czy tak jest naprawdę. Prawo przyciągania to tak naprawdę magia działania.

Czy to bez sensu?

Możesz zapytać więc czy to ma sens. Ma. A dlaczego? Bo tak jak napisałam wyżej Prawo to otwiera Ci oczy na świat. Zdejmuje pewnego rodzaju klapki- pomaga dostrzec szanse. Jeżeli np. marzysz o nowej pracy i gdy usłyszysz, że u kolegi w firmie zwolniło się miejsce to od razu poślesz CV i listy motywacyjny.
Kolejna sprawa to sztuka optymizmu. Optymistom naprawdę żyje się lepiej i przyjemnie a „Sekret” zakłada właśnie takie podejście. Dlatego, jeżeli jeszcze nie oglądałeś sekretu to zrób to koniecznie. Da Ci on dużą siłę i pokaże wiele rzeczy, ale pamiętaj, że tak naprawdę tu nie ma czarów i magicznych sił, lecz jesteś ty. To ty tworzysz to prawo. To od Ciebie zależy co robisz i jak wykorzystujesz nadarzające się szanse i okazje.


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

pp na wesolo :)

sobota, 24 listopada 2012 19:48

Prawo Przyciągania

Czy Ty też chciałbyś wiedzieć:

Jak dołączyć do tego 10% populacji świata, który zarabia 90% wszystkich pieniędzy?

Co takiego jest w “The Secret” i Prawie Przyciągania, że zyskują one coraz więcej zwolenników?

Skąd się biorą w Twoim życiu te “dziwne przypadki”, które przynoszą niewiarygodne szczęście lub fatalnego pecha?

Odpowiedź na te pytania znajduje się w powszechnym fenomenie, którego jesteś źródłem. Oto i on:
Skoncentrowana uwaga jest największą siłą stworzenia.

Wiedzą o tym mistycy. Wiedzą o tym naukowcy. Ostatnio zostało to spopularyzowane jako „prawo przyciągania”. Czas żebyś i Ty się dowiedział o co chodzi.
Co Ci powiedzą naukowcy o Prawie Przyciągania:

Tak naprawdę Prawo Przyciągania to niezbyt trafna nazwa zjawiska, które się dzieje. Ja bym to nazwał Prawem Zmieniania Rzeczywistości Skoncentrowaną Myślą. Nic do siebie nie „przyciągasz”, raczej wpływasz na swoją rzeczywistość za pomocą świadomości.

Cały świat składa się z wibracji cząstek subatomowych. Wibracja tych cząstek definiuje wszystko, co wokół siebie widzisz – komputer, Twoje ciało, powietrze, którym oddychasz.

Z eksperymentów naukowych wynika, że te cząstki REAGUJĄ na Twoją skoncentrowaną uwagę. Gdy Cię nie ma to zachowują się w jeden sposób, a gdy spojrzysz to już się zachowują inaczej. Sama obecność osoby dokonującej pomiaru ZMIENIA eksperyment.

Jeśli zbadasz światło koncentrując się na jego falowej naturze to wyjdzie Ci, że światło jest falą. A jeśli wykonasz eksperyment koncentrujący się na materialności światła, to wyniki pokażą, że światło jest cząstką materialną. Więc czym są cząsteczki światła? To zależy od Ciebie :-) To zależy jak na nie patrzysz. Co o nich myślisz.

Jeśli cała Twoja rzeczywistość składa się z takich cząsteczek, to cały czas ZMIENIASZ JE KONCENTRUJĄC SWOJĄ UWAGĘ na jednej z możliwości tego, jakie one są. A uwierz mi, możliwości są nieograniczone.

Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, to samo w sobie jest dowodem, że to co sobie wyobraziłeś jest możliwe.
Wyjaśnienie “duchowe” Prawa Przyciągania

Duchowe wyjaśnienie prawa przyciąganiaJesteś niematerialną istotą, która tworzy dla siebie materialne doświadczenie. Robisz to otaczając się światem materialnym, czyli energetyczną wibracją o określonej częstotliwości.

Istnieje nieskończona ilość „równoległych” światów materialnych, które nieznacznie różnią się wibracją. Ty jesteś anteną, która nastraja się aby odbierać określone pasmo wibracji, z których budujesz fizyczną rzeczywistość.

Określone, wąskie pasma wibracji potrafisz widzieć, słyszeć i czuć. Z tych pasm wibracji składa się fizyczna rzeczywistość.

Zmieniając swoje myśli, emocje i przekonania, tak naprawdę nastrajasz swoją antenę, żeby odbierała nieco inne częstotliwości. W rezultacie zaczynasz postrzegać „równoległy” świat, który jest do złudzenia podobny do poprzedniego. Z drobną różnicą – zawiera on to, co jest odbiciem Twoich nowych myśli, emocji i przekonań.

Jeśli przez całe życie wierzyłeś, że facet to świnia i nagle zdecydujesz, że faceci są super, to dosłownie przeprogramujesz swoją antenę odbierającą rzeczywistość. Zaczniesz spotykać coraz więcej fajnych facetów.

Jeśli zmienisz coś na energetycznym poziomie wibracji, to fizyczna rzeczywistość musi odwzorować tą zmianę. Nie ma innego wyjścia, bo po prostu zaczniesz widzieć INNĄ rzeczywistość.

Więc tak naprawdę, Twoje myśli nie zmieniają rzeczywistości tylko sprawiają, że widzisz inny, równoległy świat.

Świat wydaje się taki “stabilny” mimo Twoich zmiennych myśli i emocji, ponieważ Twoje najgłębsze przekonania (np. o śmiertelności ciala, czy o tym, że znajdujesz się na Ziemi) pozostają bez zmian w podświadomym umyśle. Równoległe światy do których się „przemieszczasz” są do złudzenia podobne do siebie. Dlatego właśnie zmiany są subtelne.

Na świecie istnieją kultury szamańskie, które kultywują radykalne zmiany między światami. Jednak jeśli szaman zacznie żyć w innym świecie, Ty nic nie zauważysz, bo zostajesz w tym samym ;-) Wszelkie zmiany są subiektywne, bo jako antena subiektywnie odbierasz i interpretujesz wibracje zwane rzeczywistością.

Rzeczywistość jest  subiektywna. Koncentrując się na czymś zaczynasz odbierać inną rzeczywistość, w której znajduje się coraz więcej tego, na czym się koncentrujesz.

(Jak widzisz, „duchowe” wytłumaczenie jest dużo bardziej „odjechane” i brzmi jak science fiction. Ciekawe ile lat zajmie naukowcom dotarcie do tego wytłumaczenia, które Ci opisałem, a sam dowiedziałem się z pewnego tajemniczego źródła ;-) )
Masz moc tworzenia, ale co z nią zrobić?

Skoro świat dostosowuje się do Twoich myśli, to logicznym jest, że im więcej myślisz o tym co chcesz, tym więcej tego dostaniesz.

Czego więc chcesz mieć więcej?

Czy chcesz mieć więcej niebezpiecznych kierowców-wariatów na drogach? Bo jeśli nie, to przestań krytykować i narzekać na kierowców, gdy robią coś nie tak. Koncentrując się na tym tworzysz tego więcej :-) Skoncentruj się np. na tym, że budowane są coraz bezpieczniejsze drogi i projektowane coraz bezpieczniejsze pojazdy.

A może chcesz mieć więcej pieniędzy? W takim razie zauważ jak wiele pieniędzy już masz w życiu. Poczuj się bogaty. Jeśli masz 100zł to mógłbyś sobie za to kupić tyyyle rzeczy. 30 paczek Delicji, 5 fajnych podkoszulków, 10 biletów do kina.

Jasne, możesz się koncentrować na rachunkach. Ale zapytaj siebie: czego chcesz więcej? Pieniędzy w kieszeni czy rachunków? Myśl o pieniądzach :) Poczuj, że je masz.

Jasne, nie nauczę Cię skutecznego „przyciągania” w jednym artykule. Od tego są książki. To co napisałem jest dopiero wstępem. Oczekuj kolejnych artykułów!
“Czy ja robię prawo przyciągania dobrze?”

Jeśli zmienianie rzeczywistości za pomocą skoncentrowanej uwagi jest dla Ciebie nowe, możesz mieć to pytanie w głowie. “Czy ja to robię dobrze?”

Sporo ludzi robi to źle – np. mimowolnie koncentrując się na długach, mając poczucie braku.

Najlepszym testem na to, czy tworzysz to, co chcesz jest pytanie: “Jak się czuję z tym, na czym się koncentruję?”

Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza negatywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, której nie chcesz.

Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza pozytywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, którą chcesz.

To jedno pytanie zawsze pokaże Ci na czym koncentrować swoje myśli, a na czym nie.

Co by było, gdybyś ciągle kierował się w życiu tym jednym pytaniem i koncentrował się tylko na tym, z czym czujesz się dobrze? Stworzyłbyś sobie istny raj!
Czyli mam udawać, że długi i kierowcy-wariaci nie istnieją?

Jeśli istnieją, to nie udawaj. Nie ma sensu zaprzeczać temu, co już stworzyłeś.

Po prostu skoncentruj się na tych aspektach długów, które budzą w Tobie pozytywne emocje. Znajdź te rzeczy w swojej sytuacji finansowej i „sytuacji drogowej”, które budzą pozytywne emocje. Wtedy będziesz miał w życiu coraz więcej pozytywnych emocji.

Długi motywują mnie do szukania jak najlepszej pracy. Kiedyś ta pożyczka, którą teraz spłacam, pozwoliła mi mieszkać w tym cudownym domu. Doceniam ten dom i chętnie za niego zapłacę.

Świadomość, że nie każdemu kierowcy można ufać motywuje mnie, żeby samemu jeździć jeszcze ostrożniej. Jeśli inni kierowcy też są tak zmotywowani, to drogi stają się coraz bezpieczniejsze.

Każda sytuacja ma swoją pozytywną i negatywną stronę. Teraz, gdy już to wiesz, świadomie koncentrację na pozytywnej stronie.
Pamiętaj: Radość rozmnaża się jak króliki na wiosnę!

Jeśli dzisiaj masz 6 takich królików to jutro będziesz mieć 12 a pojutrze 24. Rozmnażaj więc radość w swoim życiu korzystając z Prawa Przyciągania!Podziel się
oceń
5
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

ksiazka

sobota, 24 listopada 2012 19:37

„To jest przyczyna wszelkiej perfekcji wszystkich rzeczy we wszechświecie” – Szmaragdowa Tablica około 3000 p.n.e.

Nie ma setek pozytywnych sił w życiu, jest tylko jedna …

Sekret 2. Siła (ang. The Power ) to podręcznik do największej siły we wszechświecie – SIŁY do posiadania wszystkiego, czego chcesz.

Bez tej SIŁY nie przyszlibyśmy na świat. Bez tej SIŁY, nie byłoby na naszej planecie ani jednej istoty ludzkiej. Każdy odkrycie, wynalazek, ludzkie dzieło wywodzi się z tej SIŁY. Doskonałe zdrowie, niesamowite związki, ulubiona kariera, życie wypełnione szczęściem oraz pieniądze, dzięki którym możesz być wszystkim, robić wszystko  i mieć wszystko, co chcesz – wszystko to ma swój początek w tej SILE.

Twoje wymarzone życie zawsze było bliżej Ciebie, niż zdawaliście sobie z tego sprawę, gdyż ta SIŁA – do posiadania dobra w życiu – jest w Tobie.

Stworzenie czegokolwiek, zmiana czegokolwiek wymagają tylko jednego elementu – TEJ SIŁY.

Zostałeś Stworzony Do Szczęścia!

  • Czy urodziłeś się by ciągle walczyć?
  • By doszukiwać się raptem kilku radosnych chwil?
  • Czy urodziłeś się by ciężko pracować całymi tygodniami i często nawet w weekend nie móc odpocząć?
  • Czy urodziłeś się po to by każdy dzień Cię przytłaczał?
  • By codziennie martwić się i bać?
  • By cierpieć?

NIE!

Twoim przeznaczeniem jest żyć pełnią życia, posiadając to wszystko czego pragniesz!
Zostałeś stworzony by cieszyć się radością, miłością, dobrym zdrowiem i fenomenalnymi relacjami z innymi, takie właśnie powinno być Twoje życie- niesamowite!
życie Twoich marzeń, to wszystko co chcesz robić i mieć zawsze było bliżej niż zdawałeś sobie z tego sprawę, bo SIŁA tego wszystkiego jest w Tobie!

O Autorze: Rhonda Byrne

Rhonda Byrne Autor The PowerAutorka, Twórczyni i Producent Wykonawczy Sekretu, autorka „The Power” i „The Magic”
Misją Rhondy Byrne jest: radość dla milionów.

Rhonda rozpoczęła swoją podróż z filmem Sekret, oglądanym przez miliony ludzi na całym świecie. Następnie pojawiła się książka Sekret, światowy bestseller dostępny w 46 językach.

Pochodzenie Rhondy

Rhonda urodziła się w Australii i rozpoczęła swoją karierę jako producent radiowy zanim przeniosła się do produkcji telewizyjnej. Wiele z jej programów zdobyło branżowe nagrody i było pokazywanych poza Australią. Jej doświadczenie, pochodzenie i umiejętności związane z produkcją filmową i telewizyjną były kluczowe podczas tworzenia filmu Sekret. Czytaj Dalej ->

W tej książce chcę Ci wskazać drogę do niesamowitego życia. Musisz bardzo dużo się dowiedzieć i dużo zrozumieć – na temat swój i swojego życia. To dobra wiedza. Prawdę

mówiąc, „dobra” to mało powiedziane: to coś niesamowitego! Życie jest o wiele łatwiejsze niż sądzisz, a gdy zrozumiesz jego działanie i tkwiącą w Tobie Siłę, w pełni doświadczysz jego magii – i wtedy Twoje życie naprawdę stanie się niesamowite!

The Power - Siła - Książka Rhondy Rhondy Byrne

Sekret 2: SIŁA!

Nowa Książka Rhondy Byrne!

  • Autor: Byrne Rhonda
  • Wydawca: Wydawnictwo Nowa Proza
  • Data premiery: 2012-09-19
  • Lizba stron: 276

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

afirmacja radosci

piątek, 23 listopada 2012 9:49

Afirmacja radości

Afirmacja radościZ pomocą tej afirmacji nabierzesz wiary w swoją wartość, odzyskasz siły witalne i chęć życia. Jej regularne czytanie pomoże Ci otworzyć się na niesamowitą radość i dostrzec otaczające Cię piękno. Dzięki niej możesz uwolnić się z negatywnych wzorców, dając tym samym sobie szansę na zupełnie nowy, optymistyczny początek.

Ja (imię) uwalniam się od wszelkich negatywnych wzorców i myśli, wchodząc od teraz w lepsze życie! Uświadamiam sobie, że zawsze towarzyszą mi pozytywne i optymistyczne myśli, które prowadzą mnie ku spełnieniu marzeń! Ja (imię) wybaczam wszystkim, którzy wyrządzili mi krzywdę, życząc im wszystkiego najlepszego.

tęcza

Ja (imię) odczuwam niesamowitą lekkość i radość z życia! Świat wokół mnie maluje się w kolorowych, ciepłych i żywych barwach. Wszystko dookoła wydaje się być piękne, zadbane i harmonijne. Czuję otaczający mnie ład i porządek. Odczuwam delikatny powiew natury, który otacza mnie swoją zieloną, uzdrawiającą energią. Raduję się każdą chwilą mojego życia, czerpiąc z niego to, co najlepsze!

chmury

Ja (imię) jestem osobą wyjątkową. Na mojej twarzy gości malowniczy uśmiech. Potrafię śmiać się i weselić, kiedy tylko tego chcę! Moja mądrość i wiedza jest doceniana przez ludzi w moim otoczeniu. Widzę siebie w towarzystwie osób, które podziwiają mnie za Moją cudowną osobowość. Szanuję wszystkich i dziękuję tym, którzy mnie szanują. Czuję swoją wielką wartość uświadamiając sobie, że wszystko zaczęło się pomyślnie układać, a ja już teraz odczuwam spełnienie i radość z życia!
 
Mój umysł i moje myśli są przepełnione nieskończoną miłością, radością, wdzięcznością i szczęściem. Dziękuję za tak cudowne życie wierząc, że właśnie teraz rozpoczął się najpiękniejszy okres w moim życiu!

kwiatMoja podświadomość doskonale wie, że obecny czas jest dla mnie wyjątkowy, gdyż wszystko w moim życiu zaczęło się układać. Moja podświadomość wie również, że Mogę mieć szczęśliwe i udane życie – mam zamiar zacząć nowy, szczęśliwy etap w moim życiu i tak właśnie się dzieje! Już teraz dziękuję za wszystkie pozytywne zmiany, które wkroczyły do mojego życia. Czuję obecność tych cudownych zmian wierząc, że niebawem doświadczę cudu spełnienia wszelkich marzeń.

Ja (imię) czuję, że jestem uwolniona/y, a wszystko wokół mnie zaczyna się pozytywnie układać! Życie jest piękne i cudowne!


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

dziennik wdziecznosci

piątek, 23 listopada 2012 9:46

Dziennik wdzięczności

Dziennik wdzięcznościNawet najmniejszy krok na przód, który jest związany z Naszym celem powinien być przez nas odbierany z wielką radością. Wdzięczność pozwala nam się zbliżyć do celu, otwierając się na jego spełnienie. Należy często dziękować za każdą miłą okazję, która pojawi się w Naszym życiu. Doceńmy i cieszmy się tym, ponieważ jest to znak, że właśnie zbliżamy się do spełnienia Naszego marzenia! Dziennik wdzięczności pomoże nam otworzyć się na cel i nabrać wiary w jego spełnienie!

Bardzo pomocną metodą podczas pracy z „prawem przyciągania” jest prowadzenie tzw. „dziennika wdzięczności”. Może nam do tego posłużyć zeszyt, bądź nawet zwykła kartka A4. Na pierwszej stronie piszemy drukowanymi literami na samej górze nazwę swojego celu (np. Samochód, dziewczyna itp.) tak, aby był on dobrze widoczny. Następnie punktowo wypisujemy każde zdarzenie z Naszego życia (z bliskiej lub dawnej przeszłości, a nawet teraźniejszości), które wiążą się z tym celem, serdecznie za to dziękując.


Przykład:
„Dzisiaj kolega zaproponował mi dobry samochód – dziękuję mu za to. ”,
„Dziękuję za możliwość przejechania się samochodem, który wkrótce będzie mój. ”,
„Dziękuję, że spotkałem tak wartościowego człowieka, jakim jest (imię)”,
„Dziękuję za pomoc, którą otrzymałem od (imię)”

Itp.

Kiedy często dziękujemy, przepełniamy się pozytywną energią wdzięczności, która otwiera przed nami furtkę do spełnienia marzeń z wykorzystaniem „prawa przyciągania”. Staraj się regularnie prowadzić swój osobisty dziennik wdzięczności, zapisując każdy zbliżający Cię krok do celu, jak również czytając od czasu, do czasu swoją listę. Metoda ta jest dobra dla osób niecierpliwych, gdyż z biegiem czasu uświadomią sobie, że naprawdę są już blisko swojego pragnienia, które wkrótce się spełni.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

prawo przyciagania raz jeszcze :)

piątek, 23 listopada 2012 9:45

Przyciąganie mężczyzny lub kobiety

Przyciąganie mężczyzny lub kobietyZastanawiasz się jak przyciągnąć mężczyznę lub kobietę do Twojego życia? Z pomocą prawa przyciągania możemy nie tylko przyciągnąć dobra materialne, ale również swoją drugą połówkę. Twoja podświadomość może nakierować Cię na właściwą osobę, która spełni Twoje oczekiwania, wprowadzając do Twojego życia udany i szczęśliwy związek.

Opiszę tutaj metody pozwalające na przyciągnięcie swojej drugiej połówki z użyciem „prawa przyciągania”. Jest to jedynie artykuł uzupełniający do metod, które opisałem wcześniej w artykule wstępnym.


Jeżeli prawo przyciągania nie jest Ci znane, to zapraszam najpierw do przeczytania artykułu wprowadzającego: prawo przyciągania - wstęp.

Z uwagi, że większa część odbiorców portalu jest płci żeńskiej, przykładem będzie tutaj „przyciąganie mężczyzny”. Oczywiście poniższe metody można również wykorzystać na przyciąganie partnerki, odpowiednio zmieniając cel z mężczyzny na kobietę. Poniższe wskazówki kieruję zarówno dla osób, które nigdy nie spotkały swojego partnera/partnerki, jak również będących po nieudanych związkach.1) Zmiana wewnętrznych przekonań
miłośćPierwszym najważniejszym krokiem jest zmiana, którą musimy dokonać w nas samych. Głęboko w Naszym wnętrzu mogą leżeć przekonania, które blokują nas przed podjęciem odważnego kroku w życiu uczuciowym. Spróbuj zastanowić się, dlaczego jesteś samotna? W tym celu możesz napisać na kartce dziesięć zdań zaczynających się od: „Nie mam partnera, ponieważ (…)” i spróbuj je samodzielnie dokończyć. Jeżeli przykładowo dokończysz zdanie w taki sposób „Nie mam partnera, ponieważ jestem nieśmiała”, to oznacza, że jedną z blokad, które dzielą Cię od wymarzonego mężczyzny jest nieśmiałość. Do każdej takiej znalezionej blokady należy napisać afirmację uwalniającą z wewnętrznych przekonać, które stanowią blokadę przed poznaniem partnera – dzięki takiej afirmacji uwolnisz się z tych blokad, a tym samym otworzysz przed sobą furtkę do drugiej połówki.

2) Wybaczenie
Dość silną blokadą przed poznaniem mężczyzny może się okazać nieudany związek, bądź samotność, której nie jesteśmy sobie w stanie wybaczyć. Przepełnienie takimi negatywnymi myślami skutecznie może zablokować Cię w dotarciu do idealnego mężczyzny. Wybacz zatem sobie wszelkie negatywne związki z przeszłości, dziękując za nie (gdyż z pewnością nawet, jeżeli nie były dla Ciebie przyjemne, to wniosły do Twojego życia cenne doświadczenie i czegoś Cię nauczyły) oraz dziękując swojemu poprzedniemu partnerowi za możliwość bycia razem, jednocześnie wybaczając i życząc mu szczęścia. Osoby samotne powinny również wybaczyć sobie swoją samotność, jeżeli nie są jej w stanie zaakceptować, jednocześnie wierząc mocno, że fakt poznania mężczyzny jest im przeznaczony. Staraj się również szanować każdą osobę bez względu na to, jakie relacje mogły Cię z nią łączyć w przeszłości.

3) Negatywne przesądy
Jeżeli przez długi czas jesteś samotna, to nie możesz mieć o to pretensji do innych. Nie wmawiaj sobie, że nikt nie jest Ci przeznaczony, bądź zawsze masz pecha, gdyż w ten sposób będziesz się bardziej pogrążać w swojej samotności. Wszelkie przesądy mogą się spełnić, jeżeli w nie uwierzyć i je zaakceptujesz. Ważne jest, aby zaakceptować fakt, że udany związek jest Ci pisany bez względu na sytuację, w której się znajdujesz. Wmawianie sobie pecha, to niemal rzucanie klątwy na siebie!

4) Tryskaj energią, radością i optymizmem
Jeżeli Twoje wnętrze jest przepełnione smutkiem i złością, to nawet nieświadomie wytwarzasz wokół siebie nieprzyjemną atmosferę, która działa odpychająco w stosunku do otoczenia. Smutek może przyciągnąć smutek, natomiast radość przyciągnie radość. Twoje emocje mogą działać niczym magnes, dlatego zacznij od teraz z uśmiechem i radością podchodzić do życia, a z pewnością przyciągniesz do siebie wartościowych ludzi. Zacznij szanować ludzi, życz wszystkim jak najlepiej. Zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś. Jeżeli często ogarnia Cię smutek, niepewność, bądź wszelkie złe emocje, to warto wspomóc się afirmacją wspomagającą (np. afirmacją radości na Naszym portalu)

5) Wizualizacja partnera
Staraj się jak najczęściej wizualizować swojego idealnego partnera. Stwórz w myślach Twój idealny wizerunek mężczyzny, wyobrażając sobie nie tylko jego wygląd, ale również osobowość. Obdarz go cechami, jakie powinien Twoim zdaniem posiadać idealny mężczyzna (np. lojalność, wierność, zamożność). Poczuj wręcz jego obecność, jego dotyk, zapach, ciepło dłoni. Wyobraź sobie, że jest Tobą zauroczony i nie widzi świat poza Tobą. Snuj myśli, jak spędzacie razem czas w romantycznych i cudownych chwilach. Planuj również plany dotyczące Waszego związku tak, jakby On już był przy Tobie. Ważne jest, aby wizję mężczyzny łączyć jedynie z pozytywnymi cechami, gdyż jeżeli Nasz cel nie będzie odpowiednio sprecyzowany (np. nastawimy się tylko na fakt przyciągnięcia mężczyzny), to może się zdarzyć, że przyciągniemy do swojego życia mężczyznę, którego charakter nie będziemy w stanie zaakceptować. Na Naszym portalu znajdziesz również afirmacje wspomagające przyciąganie partnera lub partnerki. Możesz również afirmować sobie, że Twoja podświadomość doskonale wie która osoba jest Ci przeznaczona, a za jakiś czas otrzymasz odpowiedź.6) Bądź cierpliwa
Nie zwracaj uwagi na upływający czas, tylko mocno trzymaj się Twojej wizji idealnego mężczyzny, który wkrótce pojawi się w Twoim życiu. Szukanie partnera na siłę może przynieść jedynie odwrotny rezultat do zamierzonego. Może się nawet okazać, że szukając go w desperacji, nie zawsze okaże się idealnym mężczyzną. Nastawiając się na konkretną datę (np. że za 2 tygodnie mamy spotkać partnera) może nas zniechęcić, jeżeli okaże się, że do tego czasu nic takiego się nie wydarzy. Oczywiście istnieje szansa, że prawo przyciągania zareaguje na Nasze żądanie co do konkretnej daty, jednak lepiej jest po prostu wyobrażać sobie, że partner zbliża się wielkimi krokami, czując wręcz jego obecność. Staraj się, aby towarzyszył Ci spokój i pewność siebie, że uda Ci się poznać mężczyznę, o którym marzysz.

7) Obserwuj znaki z otoczenia
Patrz uważnie, co się wokół Ciebie dzieje. Być może w Twoim życiu pojawią się sytuacje, mogące zbliżyć Cię do partnera, a które pozornie mogą się wydawać zupełnie z tym niezwiązane. Prawo przyciągania nie zawsze musi prowadzić nas prostą drogą do celu – czasem potrafi nawet zburzyć pewne struktury (co nie zawsze musi być czymś przyjemnym), aby móc otworzyć przed nami drogę do celu, burząc po drodze wszelkie blokady. Przykładowo może się zdarzyć, że jedną z twoich blokad będzie nieśmiałość, dlatego będziesz musiała się zmierzyć z sytuacjami, po których nabierzesz większej pewności siebie. Po prostu idź przed siebie wykorzystując nadarzające się okazje.

8) Dziennik wdzięczności
Warto założyć swój osobisty dzienniczek wdzięczności, w którym będziesz notować każdą sytuację, dzięki której zrobiłaś nawet mały krok w drodze do poznania partnera, dziękując za to. Artykuł na temat prowadzenia dziennika wdzięczności znajdziesz w oddzielnym artykule na Naszym portalu. Dziękuj za wszystko, co zbliża Cię do celu.

przyciąganie partnera


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

prawo przyciagania raz jeszcze :)

piątek, 23 listopada 2012 9:43

Prawo przyciągania cz.3 - w oczekiwaniu na cel

Prawo przyciągania cz.3 - w oczekiwaniu na celTrzecia część jest zakończeniem wstępu do cudownego i od zawsze działającego prawa przyciągania. Jeżeli zaczęliście już wizualizować i afirmować swój cel, to możecie dowiedzieć się, co należy dalej robić, aby zbliżyć się bardziej do własnych pragnień.

Jeżeli masz okazję czytać ten artykuł po raz pierwszy, a temat prawa przyciągania nie jest Ci znany, wówczas zapraszam Cię do pierwszej części artykułu: Prawo przyciągania cz.1 - wstęp

W oczekiwaniu na cel
Czytając regularnie afirmacje i wizualizując sobie odpowiednio cel, pewnie większość z was chce się dowiedzieć – kiedy osiągną swoje zamierzenie? Może to być zarówno kolejny dzień, następny miesiąc, a nawet rok, czy okres kilku lat – wszystko zależy od tego, jak bardzo pragniesz osiągnąć swój cel, czy przełamujesz wewnętrzne blokady, ile wkładasz pracy w dążenie do jego realizacji, oraz czy odpowiednio wykorzystujesz nadarzające się okazje.

prawo przyciągania Można oczywiście spróbować wyznaczyć sobie moment, kiedy pojawi się spełnienie – np. za rok będę mieć nowy samochód, jednak czasem zdarza się, że niektóre cele potrzebują trochę więcej czasu. I to nie chodzi tutaj tylko o dążeniu do posiadania tego auta – może się okazać, że istnieją pewne blokady, które nie są związane tutaj z samochodem, ale wpływają na możliwość jego nabycia.

Lepiej jednak używać stwierdzenia „niebawem”, bądź wizualizując, że cel z każdym dniem jest coraz bliżej. Może się bowiem okazać, że Nasz cel potrzebuje większej ilości czasu, a my będziemy zawiedzieni tym, że nie dostaliśmy go na czas. W dodatku każdy nacisk, dodatkowa presja, działa niekorzystnie na działanie prawa przyciągania. Po prostu nie zwracamy uwagi na upływające dni, tygodnie, czy miesiące. Stale jesteśmy przekonani, że kolejny dzień może się okazać tym, który przyniesie nam spełnienie celu.

Warto zatem afirmować dodatkowo każdego dnia w następujący, bądź podobny sposób: „Ja (imię) uświadamiam sobie, że każdego dnia zbliżam się coraz bliżej do celu, który jest już na wyciągnięcie ręki.  Czuję, że właśnie tak się dzieje. Dziękuję za jego spełnienie”.

Nie próbuj dążyć do pragnienia na siłę – w spokoju i harmonii mocno wierz, że wkrótce Twój cel się spełni, a Ty już teraz ciesz się z tego, gdyż uwierz, że dzieli Cię jedynie czas, który prędzej, czy później minie.

Oczekując na cel, przepełnij się szczęściem, bo w końcu zbliżasz się do własnych pragnień i marzeń. Nie możesz zatem oczekiwać, że Twoje zamierzenie przyniesie Ci lęk – raduj się, że przyniesie Ci wielką radość. Lęk przed cele może Cię do niego blokować. Niech Twoja wizja celu będzie przepełniona pięknem i ładem, która wywołuje w Tobie jedynie miłe uczucia.

prawoPrzyciąganie zdarzeń niezwiązanych z celem Kiedy wysyłamy Nasze pragnienia za pomocą myśli, niczym impuls magnetyczny, idący na cały wszechświat, wówczas możemy do siebie przyciągnąć zdarzenia niezwiązane z Naszym celem, ale są one wręcz niezbędne, aby dotrzeć do postawionego celu. David Icke uważa, że właśnie w tym momencie większość osób rezygnuje z dalszego używania prawa przyciągania, gdyż dostają nie To, czego pragną. Prawo te po prostu kieruje nas do celu stawiając czasem przed nami różne zdarzenia związane z blokadami, jakie przeszkadzają nam w dotarciu do Naszego zamierzenia, abyśmy je przełamali, otwierając sobie tym samym drogę do celu.

Przykładowo pewien mężczyzna od dłuższego czasu narzeka na chroniczne bóle głowy. Używając prawa przyciągania, chce wyleczyć się z tej dolegliwości. Pewnego razu przytrafia mu się wypadek w pracy, w którym upada twarzą na ziemię, doznając urazu nosa, oraz niegroźnego stłuczenia głowy. Prześwietlenie pokazało jednak coś jeszcze – guz w okolicy ucha. Podejmując odpowiednie zalecenia lekarza, mężczyzna po pewnym czasie pozbywa się go, jednocześnie uwalniając się z nękających go bólów głowy.

znaki
Obserwuj znaki z otoczenia
Chcąc przyciągnąć do siebie cel, nie można stać i czekać bezczynnie. Każde działanie – nawet niezwiązane z celem, jest tutaj bardzo wskazane, aby się do niego zbliżyć. Może się bowiem okazać, że Twój cel przyjdzie do Ciebie w zupełnie niespodziewanym momencie. Miej zatem oczy szeroko otwarte i nie bagatelizuj tego, co pojawia się w Twoim życiu.

Przykładowo pewien mężczyzna pragnie kupić dość drogi samochód, dlatego zaczyna mocno oszczędzać. Żona natomiast namawia go na długie wczasy nad morzem. Mimo oporu związanego z kosztami takich wczasów, mąż w końcu ulega namową żony. Okazuje się, że poznaje tam pewną osobę, która ma do zaoferowania taki samochód, jaki on by chciał, w dodatku cena jest wyjątkowo niska, z uwagi na pilną potrzebę posiadania gotówki przez jego właściciela.  


Siła Bądź silny/a – nie poddawaj się!
Nie próbuj wątpić w swoje zamierzenie, które sobie postawiłeś/aś. Twórz wizję celu z takim silnym wyobrażeniem, aż w końcu mocno wejdą w Twoją podświadomość. Na każdą krytykę osób wątpiących w Twój cel, mów sobie w myślach „I tak mi się uda”, I tak będę mieć (…)”. Jeżeli posiadasz silną determinacje, wkrótce sam/sama się przekonasz, że Twoje zamierzenie do Ciebie przyjdzie. Nie rób niczego na siłę. Nie próbuj się złościć, że coś Ci nie wychodzi – ogólnie mówiąc, unikaj wszystkiego, co wiąże Twój cel z negatywnymi emocjami. Niech twoje myśli związane z wizualizacją celu wejdą CI w nawyk, abyś zawsze miał/miała przed sobą wizję swoich pragnień.


Kończę zatem trzecią i ostatnią część wstępną do prawa przyciągania. Informacje w nich zawarte pomogą Ci zbliżyć się do Twoich marzeń. Być może za pomocą tych wskazówek będziesz sam/sama zaskoczony/a mocą tego prawa. Życzę Wam powodzenia!

 


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

prawo przyciagania raz jeszcze :)

piątek, 23 listopada 2012 9:41

Prawo przyciągania cz.2 - wizja marzeń

Prawo przyciągania cz.2 - wizja marzeńW ostatniej części wytłumaczyłam Wam, czym jest prawo przyciągania, w jaki sposób, oraz jakie są dowody jego istnienia. W części drugiej postaram się przybliżyć jego praktyczne wykorzystanie. Każdy z Was może się przekonać, że regularne stosowanie prawa przyciągania w życiu może dokonać cudów, a Wy sam będziecie tym zaskoczeni. Tak naprawdę każdy z was go używa, jednak do tego momentu robiliście to nieświadomie - teraz macie okazję, aby posiadać nad tym zjawiskiem kontrolę.

Jeżeli nie czytałeś/aś pierwszego części artykułu na temat prawa przyciągania, bądź też nie wiesz, czy ono jest, wówczas zalecam zacząć od przeczytania ostatniego artykułu: Prawo przyciągania cz.1 - wstęp. Dla osób, które są już zaznajomione z tym zjawiskiem zapraszam do dalszej części artykułu, w którym dowiecie się, jak można je wykorzystać, aby zrealizować swoje pragnienia.

prawo przyciągania Zamierzenie
Początek pracy z prawem przyciągania opiera się na jasnym postawieniu celu (jednego, bądź wielu), który chcemy osiągnąć. To ma być zdecydowana i pewna, a nawet nieodwołalna decyzja, niczym powiedzenie „klamka zapadła”.
- Chcesz być bogaty? Powiedz głośno „Mam zamiar zostać bogaty i będę bogaty”.
- Chcesz kupić nowe auto? Powiedz głośno „Mam zamiar kupić nowe auto i kupię nowe auto”!  

Wypowiadając te słowa w ciszy, spokoju, radości oraz wewnętrznym skupieniu, wysyłasz magnetyczny impuls na cały wszechświat, który w tym momencie układa pewien schemat wydarzeń, mający doprowadzić Cię do tego zamierzenia. Ciebie nie interesuje w jaki sposób spełni się Twój cel, trzymaj się jedynie wizji swojego celu do samego końca.

Nie możesz mieć żadnych wątpliwości – musisz mieć wewnętrzne przekonanie, że naprawdę tego pragniesz. Ta decyzja musi być w Tobie zakodowana, musi wręcz dotrzeć do podświadomości. Wiara w cel to podstawa!
Bądź uparty – trzymaj się swojego celu. Nie przejmuj się również opinią innych osób, co oni sądzą o Twoim zamierzeniu – ich negatywne stwierdzenia nie mają żadnego wpływu na przerwanie powodzenia Twojego celu, o ile sam/sama nie zgodzisz się na dopuszczenie zniechęcenia z ich słów.

Jeżeli masz odpowiednio dużo szczęścia, oraz jesteś mocno zdeterminowany, to samo zamierzenie może Ci wystarczyć, aby osiągnąć ten cel, jednak wśród niektórych osób potrzebna jest jeszcze dodatkowa praca, w celu otwarcia się na prawo przyciągania. Warto zatem przejść do kolejnych kroków tego artykułu.

blokady Przełamywanie blokad
Kolejny krok wiąże się z przełamywaniem wewnętrznych blokad, czy barier, które dzielą Cię przed tym celem. Tutaj nasuwa się kwestia wiary, czy jesteś w odpowiednim celu przekonany/a w jego spełnienie. Musisz zatem sam/sama sprawdzić, czy pojawia się jakaś blokada w Twojej podświadomości.

Można to zrobić w następujący sposób: przykładowo Twoim cele jest bogactwo. Powiedz zatem sobie w myślach powoli i spokojnie, próbując wczuć się emocjonalnie w te słowa (powtórz je kilkukrotnie): „Jestem bogaty” (bądź „Jestem bogata”).
 Jeżeli podczas wypowiadania tych słów czujesz w sobie pozytywne i miłe emocje, oraz ogólną lekkość i entuzjazm, wówczas nie masz blokad, aby To osiągnąć. Jeżeli natomiast poczujesz w swoim wnętrzu negatywne emocje i myśli, które wiążą się z wypowiadaniem tych słów, wówczas można tutaj stwierdzić blokadę, która hamuje Cię w dążeniu do tego celu.
Jak zatem można przełamać te wewnętrzne blokady? Tutaj istotną rolą jest dotarcie do źródła problemu, niczym wchodzenie w głąb własnej podświadomości.

Napisz sobie zatem na kartce 5-10 razy takie niepełne zdania:
„Nie jestem bogaty, ponieważ …”
Postaraj się dokończyć je samodzielnie. Nie śpiesz się – pomyśl dokładnie jak je uzupełnić. Przykładowo pierwsze napisane przez Ciebie zdanie może brzmieć: „Nie jestem bogaty, ponieważ mam słabą pracę”. Wówczas Twoją blokadą jest tutaj słaba praca.
Do każdego takiego zdania, w którym napisałeś/aś przyczynę braku bogactwa, należy ułożyć afirmację uwalniającą, z którą musisz trochę popracować.

Mówiąc w skrócie – do każdej takiej blokady, afirmacja uwalniająca powinna zaczynać się uświadomieniem, że uwalniasz się od tych negatywnych myśli ,a następnie uświadamiasz sobie, że tak naprawdę nie jest.  
Przykładowo może ona brzmieć:
„Ja (imię) uwalniam się od myśli negatywnych myśli związanych z moją pracą. Ja (imię) uświadamiam sobie, że moja praca jest przyjemna i dobrze płatna. Ja (imie) jestem przekonany/a, że moja praca przynosi mi wielkie bogactwo. Wkrótce doświadczę w niej spełnienia! Czuję w sobie wolność, a blokady odchodzą”

Do każdej takiej znalezionej blokady, należy napisać na kartce podobną afirmację uwalniającą. Należy ją odmawiać/czytać  - 2, 3 razy dziennie (po przebudzeniu, w trakcie dnia, przed snem). Ważne jest, aby maksymalnie skupić się na wypowiadanych przez Ciebie słowach afirmacji uwalniającej. Staraj się również, aby nikt i nic nie przeszkodziło Ci w momencie, kiedy je wypowiadasz. Czytając taką afirmację poczuj, jak wszelkie blokady zostają z Ciebie zdjęte, a ty odczuwaj z tego powodu prawdziwą ulgę.  Afirmację uwalniającą stosuj do momentu, aż wypowiadane przez Ciebie zdanie „Jestem bogaty” (czy „Jestem bogata”) przyniesie Ci wewnętrzne przekonanie, że jest to możliwe  - bez snucia negatywnych myśli i niewiary w osiągnięcie tego celu.

blokady W niektórych przypadkach, blokadą mogą być również relacje z ludźmi – szczególnie z tymi, do których jesteś wrogo nastawiony/a. Każda ich obecność, a nawet myśl o nich, wywołuje w Tobie negatywne emocje. Nawet zazdrość bywa tutaj niemile widziana. I nie są to zwykłe emocje, gdyż w przypadku ludzi może się zdarzyć, że kiedy wysyłamy takie negatywne emocje w ich kierunku, wówczas mogą one wrócić do nas ze zdwojoną siłą, powodując w ten sposób choroby, czy niepowodzenia.
Należy zatem wybaczyć wszystkim wszelkie krzywdy, bóle, które Ci wyrządzili. Mało tego – należy życzyć im powodzenia i spełnienia w realizacji ich marzeń.

Blokada związana z relacjami między ludźmi działa bardzo niekorzystnie, jeżeli Twój cel jest związany z poznaniem nowej miłości. Warto tutaj zastosować afirmację uwalniającą, która może brzmieć następująco: „
Ja (imię) pragnę przebaczyć wszystkim. Wybaczam im to, co mi wyrządzili. Ja (imię) uświadamiam sobie, że to wartościowi ludzie. Ja (imię) uświadamiam sobie, że szanuję ich, a oni szanują mnie. Ja (imię) życzę im powodzenia, spełnienia i samych sukcesów. Przebaczam im, jednocześnie otwierając się na lepsze relacje między nimi”

wizualizacja Wizualizacja i emocje
Mając już nakreślony cel, warto zacząć działać, czyli odpowiednio programować swoją podświadomość, aby z wykorzystaniem prawa przyciągania – przyciągnąć do siebie to „zamierzenie”. Jak już wspomniałam wcześniej – myśli mają moc, energię, częstotliwość. Naukowcy udowodnili również, że pozytywne myśli działają silniej, od negatywnych. Myśli mogą nam pomóc, bądź zaszkodzić. Wszystko zaczyna się w naszym umyśle.

Zaczynamy od stworzenia w myślach wizji swojego celu. Jeżeli jest to nowy samochód, to zaczynamy od jego wizualizacji w Naszym umyśle. Wizualizacja celów polega nie tylko na ciągłym widzeniu przed sobą swojego „zamierzenia”, ale na stworzeniu wizji samego siebie, w połączeniu z tym celem. Musimy więc stworzyć obraz samochodu, który jest już w naszym posiadaniu – którym już jeździmy.

Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj emocje i wrażenia, dzięki którym ta wizja potrafi silnie wejść w Naszą podświadomość. Zapewne każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie sytuacje, w który wydarzyło się coś niezwykłego – wówczas przeżywaliśmy bardzo silne emocje, dzięki którym takie zdarzenie dość mocno utkwiło w Naszej pamięci.

Wizualizacja przy pomocy emocji polega na tworzeniu wizji Naszego celu w myślach, a następnie próbie obserwacji emocji, jakie towarzyszą nam w momencie osiągnięcia celu. Trzeba wręcz „poczuć” ten cel, próbując go wręcz dotknąć.

samochód Chcąc trafnie wizualizować sobie swój przyszły samochód, wyobraźmy sobie, że jeździmy nim po drogach, czując tym samym wielkie podekscytowanie, radość, zadowolenie i szczęście. Czujemy kierownicę, komfort siedzenia, próbujemy odczuć panujący w nim zapach, dotykamy każdy jego element, jednocześnie wyczuwając miękkość, czy twardość. Jedziemy z odsuniętą szybą, przez którą dociera w Naszą twarz przyjemny powiew prędkości.

Im więcej takich emocjonalnych wyobrażeń łączymy w wizualizacji z Naszym celem, tym bardziej się do niego zbliżamy. Nasza podświadomość wręcz koduje sobie wizję tego celu, do którego próbuje znaleźć dojście. To właśnie ona przy pomocy praw przyciągania pomoże Ci do niego dotrzeć – nie musisz się zatem martwić, w jaki sposób osiągniesz ten cel.

Ważne jest, aby emocjonalna wizualizacja była przepełniona jedynie pozytywnymi myślami – nie możesz sobie zatem wizualizować strachu i lęku! Przykładowo młody artysta nie może sobie wyobrażać, że wchodząc na scenę, dopada go trema i strach – powinien poczuć wewnętrzną radość i zadowolenie publiki z jego występu.

Staraj się wizualizować z wyprzedzeniem czasowym – zamiast skupiać się na pragnieniach, wyobraź sobie, że cel już się spełnił i snuj plany, co robisz mając ten cel za sobą.

radość Wizualizacja emocjonalna powinna się odbywać wielokrotnie w ciągu dnia – tak samo, jak w przypadku afirmacji uwalniającej, zaleca się wizualizację w ciszy, spokoju i skupieniu na każdym wypowiadanym słowie, jednocześnie czując wypełniające nas pozytywne emocje. Najsilniejszy efekt nastąpi, kiedy zaczniemy to robić po przebudzeniu, w trakcie dnia i tuż przed zaśnięciem. Jeszcze silniejszy efekt można otrzymać, kiedy zasypiamy w trakcie wizualizacji – w ten sposób wizja bardzo silnie wchodzi w Naszą podświadomość. Nie można wizualizować, kiedy wypełniają nas negatywne emocje – wówczas, kiedy tak się dzieje, można wykonać kilka ćwiczeń oddechowy – bierzemy 3,4 głębokie wdechy, wyobrażając sobie, że wciągamy pozytywną i uwalniającą energię, a następnie wydychamy powoli i spokojnie z powietrze płuc, wizualizując sobie, jak wszelkie lęki i napięcia wychodzą z nas. Kiedy wykonamy takie ćwiczenia i odczujemy wewnętrzny spokój, wówczas możemy skupić się na wizualizacji swoich celów.

Istnieje również taka zasada w przypadku wizualizacji pragnień: obraz silniejszy od słów, emocje silniejsze od obrazu. Można z tej zasady wywnioskować, że same czytanie afirmacji nic nie pomoże – musisz po prostu czytane słowa przemienić w silny obraz, wizję celu. Sam obraz i wizja to jednak za mało – potrzebne są tutaj emocje, przeżycia, wrażenia.

 

afirmacje Afirmacje
Afirmacjami nazywamy treści, które mają na celu zmienić Nasze nastawienie na bardziej optymistyczne. Praca z afirmacjami opiera się na programowaniu własnej podświadomości, przezwyciężaniu słabości, czy akceptowaniu samego siebie. Częste odmawianie, bądź czytanie afirmacji kształtuje pewne zmiany w Naszej podświadomości, otwierając nam drogę do spełnienia w życiu.

Afirmacje odgrywają dość ważną rolę w prawie przyciągania. Każda osoba, która postawiła sobie cel, powinna oprócz wizualizacji, stworzyć własną afirmację, bądź skorzystać z gotowych. Tworzenie własnej afirmacji opiera się na pozytywnym przesłaniu, które ma nas mobilizować w dążeniu do swojego celu. Afirmacja ma zawierać wyłącznie pozytywne, ciepłe, dziękczynne i optymistyczne słowa.

dom Przykład afirmacji dla osoby, której marzy się własny dom:
Moje myśli i słowa mają moc twórczą. Mam zamiar wybudować dom i uda mi się to. Dziękuję wszystkim za pomoc, jaką niosą mi w budowaniu tego domu. Z każdym dniem zbliżam się coraz bliżej do celu. Mój dom jest najpiękniejszy w okolicy. Widzę, jak moja rodzina wpada w zachwyt, widząc ten dom. Posiadam w nim wielki, malowniczy ogród, w którym chętnie spędzam wolny czas. Czuję, jak otwieram jego drzwi frontowe – czuję w dłoni klamkę, którą pociągając, spoglądam na wnętrze mojego pięknego domu. Widzę w nim piękne, bieliste ściany. Piękną meblościankę. Nowoczesną kuchnię – wszystko jest w nim takie piękne i cudne. Siedzę na mojej sofie i włączam telewizor, w którym leci piękny film. Zaraz po mnie wchodzi do domu moja rodzina, która wpada w zachwyt, widząc cudowne wnętrze, jakie posiada mój dom. Dziękuję Bogu za tak piękny dom. Cel wybudowania mojego domu dociera do mojej podświadomości, która sama sprawi, że mój dom zostanie wybudowany.

Jak zauważyliście w pierwszym artykule na temat „prawa przyciągania”, dobre słowa tworzą harmonijny obraz skrystalizowanych cząsteczek wody, jak również słowa dziękczynne, oraz wszelkie modlitwy. Warto zatem tworząc swoją własną afirmację, przepełnić ją jak największą ilością ciepłych słów, jednocześnie dziękując za spełniony już cel. Dziękowanie odgrywa dużą rolę – dziękuj za każde najdrobniejsze szczęście, które zbliża Cię ku spełnieniu celu. Warto nawet stworzyć swój własny dziennik wdzięczności, w którym będziemy zapisywać każde najdrobniejsze zdarzenie, które zbliża nas do celu, dziękując za nie.
W afirmacji staraj się nie używać negacji słowa „nie”. Zamiast „nie jestem biedny”, użyj „jestem bogaty”. Podświadomość nie zwraca tutaj uwagi na logikę pełnego zdania, ale na każde wypowiadane słowo. W dodatku czytając „nie jestem biedny” zauważysz, że podczas czytania słowa „biedny”, pojawiają się w tobie nieprzyjemne emocje. Natomiast podczas czytania „jestem bogaty”, możesz poczuć w sobie przypływ pozytywnych emocji.  Negacje można jednak używać podczas tworzenia afirmacji uwalniających, ale wypowiadając zdanie z negacją „nie”, trzeba ją zastąpić zdaniem mającym odwrotną reakcję np. „Ja (imię) nie jestem biedny. Ja (imię) uwalniam się od tego wyobrażenia. Ja (imię) uświadamiam sobie, że jestem bogaty”.  
 

Podsumowanie:
- Postaw sobie cel, silnie i zdecydowanie wierząc w jego spełnienie.
- Nie zwracaj uwagi na to, co inni sądzą o twoich celach.
- Sprawdź, czy nie pojawiają się w Tobie wewnętrzne blokady, hamujące Cię przed tym celem, stosując w razie czego afirmację uwalniającą.
- Uwierz, że możesz osiągnąć cel.
- Wybacz wszystkim osobom, którzy wyrządzili Ci przykrość. Nie bądź zazdrosny/a - życz im powodzenia i szczęścia.
- Stwórz silną wizję swojego celu w myślach wraz z wyprzedzeniem czasowym tak, jakbyś już osiągnął/osiągnęła cel.
- Poczuj wszelkie emocje i wrażenia, jakie mogą Ci towarzyszyć z tym celem. Spróbuj go wręcz poczuć.
- Odrzuć wszelkie negatywne myśli, próbując je zastąpić myślami pozytywnymi.
- Im częściej przeprowadzimy wizualizację, bądź czytamy afirmację, tym mocniej wchodzi nam ona w podświadomość.
- Afirmacja i wizualizacja działa najsilniej po przebudzeniu, bądź przed snem, lub w momencie zasypiania.
- Czytając afirmację, czy wizualizując sobie pragnienie, silnie wyobrażaj sobie w myślach wizję i spełnienie tego celu.
- Dziękujemy za każde, najdrobniejsze zdarzenie, które przybliża nas do celu. Jeżeli chcemy wizualizować auto, to dziękujemy nawet za znalezienie tego auta w katalogu. Dziękowanie nawet za najdrobniejszą rzecz przybliża nas do celu.
- Nie wywieraj nacisku i presji - spokojnie wykonuj swoją wizualizację i afirmację.

Część drugą artykułu na temat prawa przyciągania pragnę zakończyć na afirmacjach. Kolejne części będą związane z dążeniem i oczekiwaniem na cel. Postaram się również opublikować gotowe, obszerne afirmacje, które pomogą Wam w spełnianiu marzeń.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

prawo przyciagania raz jeszcze :)

piątek, 23 listopada 2012 9:36

Prawo przyciągania cz.1 - wstęp

Prawo przyciągania cz.1 - wstępPoznaj najwspanialsze prawo rządzące wszechświatem, za pomocą którego możesz spełnić swoje największe pragnienia. To prawdziwy sekret życia, który pozwala wpłynąć na kształtowanie naszego życia. Możesz za jego pomocą przyciągnąć pieniądze, zdrowie, a nawet drugą połówkę. Część pierwsza pomoże Ci dowiedzieć się czym jest te prawo, oraz jakie są dowody jego istnienia. 

Przypomnij sobie swoje najskrytsze marzenia. Pragniesz być milionerem? Marzy Ci się podróż dookoła świata? Pragniesz żyć w luksusie i dobrobycie? Zdecydowana większość osób, która o tym myśli uważa, że nie ma żadnych szans, aby tego dokonać. Wyobraź sobie, że to jednak jest możliwe! Możesz posiadać w życiu niemal wszystko, czego pragniesz! Twoje marzenia mogą się spełnić! Pomoże Ci w tym prawo przyciągania, czyli jedno z najpotężniejszych praw obowiązujące we Wszechświecie, które istnieje od niepamiętnych czasów.

prawo przyciąganiaTajemnica ta była znana od tysięcy lat. Była ona przekazywana przez wiele czołowych religii. Można było spotkać nawet zapiski sprzed 3000 lat p.n.e. , które mówimy o jej istnieniu. Prawo przyciągania przedstawiali w swojej twórczości poeci, wielcy myśliciele i artyści, jak np. William Szekspir, Sokrates, Platon, Ludwig van Beethoven, Leonardo da Vinci, Albert Einstein.
Ostatnio możemy się spotkać z coraz większą ilością literatury, która szczegółowo omawia zasady prawa przyciągania. W Stanach Zjednoczonych, „Potęga podświadomości”, autorstwa Josepha Murphyego stała się wręcz bestsellerem. Osoby, które ją przeczytały i zastosowały zawarte w niej wskazówki, doznały prawdziwego cudu spełenia marzeń. W Polsce największą popularnością cieszy się od wielu lat „Sekret”, którego autorką jest Rhonda Byrne.Prawo przyciągania, to prawdziwy sekret życia, które kształtuje całe Nasze doświadczenie życiowe za pomocą Naszych myśli, słów, i emocji. Prawo zakłada, że myśli tworzą rzeczywistość. Wszystko, co spotkało Cię do tej pory zostało po prostu przez Ciebie przyciągnięte. Jesteś prawdziwym kowalem losu, a Twoje życie zależy wyłącznie od Ciebie. Prawo przyciągania działa zawsze i o każdej porze – reaguje ono na każdą Naszą myśl i każde słowo – niezależnie, czy są one pozytywne, negatywne, oraz czego dotyczą. Myśli przenikają do podświadomości, która odpowiednio na nie zareaguje. Wykorzystanie tego prawa przyniesie Ci spełnienie wszelkich marzeń.

 

sekretSiła Naszych myśli
Nasze myśli i słowa mają moc twórczą. Potrafią one wpływać na wszystko, co widzimy. Nawet fizyka kwantowa zaczyna stwierdzać, że świat zaczyna kształtować się z Naszych myśli. To właśnie dzięki nim zrodziły się osiągnięcia cywilizacji, dając nam postęp technologiczny. Każda myśl posiada również swoją własną częstotliwość. Mało tego – każda myśli wysyła energię (czy inaczej magnetyczny sygnał), który wpływa na otoczenie. Mają one właściwości magnetyczne  - przyciągają wszystko, co jest do nich podobne.

Nadajnik Zjawisko te można porównać z wieżą transmisyjną stacji telewizyjnej – wysyła ona sygnał na określonej częstotliwości, który możemy odbierać na ekranie telewizora. W tym przypadku to Ty jesteś tą wieżą – wysyłasz myślą najpotężniejszy sygnał, który odbija się echem we Wszechświecie. Sygnał ten nie dociera do ekranu telewizora, ale do Twojego życia, odpowiednio materializując Twoje myśli i pragnienia.

 

 

David Icke David icke - znany badacz teorii spiskowych, jest również przekonany o istnieniu prawa przyciągania. Z jego badań kluczową rolę odgrywa tutaj "zamierzenie" np. "Kupię ten samochód", "Osiągnę sukces", "Uda mi się to", "Zrobię to" itp. Uważa on, że w momencie, kiedy Nasze zamierzenie wychodzi na zewnątrz, jest niczym wychodzące pole wibracyjne, i przyciąga z powrotem do nas wszystko, co jest nam potrzebne, aby osiągnąc to zamierzenie. Dzieje się tak za każdym razem. Zwraca on uwagę, że właśnie w tym momencie wielu ludzi się wyłamuje, ponieważ to czego chcą doświadczyć (czyli ich zamierzenie) nie jest tym, czego pragneliśmy. Wówczas pojawia się wśród nich zwątpienie i rezygnują z tego. Takie osoby nie wiedzą jednak, że prawo przyciągania działa również w taki sposób, że może do nas przyciągnąć pewne doświadczenia, przez które po prostu musimy przebrnąć, aby otworzyć sobie drogę do celu - kiedy nam się to uda, wówczas pojawia się reakcja zwrotna w postaci manifestacji Naszego pragnienia. Takie burzenie struktur może być przez nas różnie odbierane, jednak czasem może to być konieczne, aby ten zamiar mógł się spełnić.

 

Świadomość i podświadomość
Kiedy zdajemy sobie sprawę ze zjawisk zewnętrznych, jak i tych zachodzących w Naszym wnętrzu, wówczas mamy tutaj do czynienia z Naszą świadomością. Docierając nieco głębiej, do własnego wnętrza, dotrzemy do Naszej podświadomości, która odgrywa kluczową rolę w procesie prawa przyciągania. To właśnie w Naszej podświadomość jest ukryta cudowna moc, która potrafi zdziałać cuda w Naszym życiu. Jest ona źródłem Naszym pomysłów i idei, ukrytą i nieskończoną mądrością, skarbnicą rozwiązań wszelkich problemów.

Podświadomość działa według uniwersalnej zasady – wiary. Kiedy Nasza podświadomość jest w stanie uwierzyć, że przykładowo jest nam przeznaczone stać się w życiu bogatym, wówczas sama może nas kierować na bogactwa. Jeżeli przykładowo wierzymy, że jesteśmy w stanie wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji w życiu, wówczas podświadomość nakieruje nas na jego rozwiązanie.

Świadomy umysł nie powinien interesować się w jaki sposób osiągniemy cel (który może się nam okazać nawet nieosiągalny), bądź  w jaki sposób otrzymamy rozwiązanie na wyjście z problemów – zostawmy te zadanie Naszej podświadomości, a my jedynie podtrzymujmy wiarę, że podświadomość odpowiednio zareaguje na Nasze pragnienia, zgodnie z zasadą prawa przyciągania.smutek Dlaczego jednym się układa w życiu, a drugim nie?
Jak pewnie wielu z was zauważyło - nie każdemu się w życiu przelewa. Każdy z nas może jednak wpłynąć na swój dalszy los. To właśnie od Nas zależy jaką wybierzemy drogę w życiu. Jedni twierdzą, że pieniądze przychodzą z trudem i tylko ciężką pracą – i tak też się dla nich dzieje. Inni natomiast wierzą, że można zarobić duże pieniądze wcale nie przykładając do tego wielkiej pracy, o czym mogą się w życiu niejednokrotnie przekonać, że właśnie tak jest.

Ludzie, którzy przyciągnęli do życia bogactwo, posługiwali się tym prawem – świadomie, bądź nieświadomie. Takie osoby były całkowicie przekonane, że wielkie pieniądze są do osiągnięcia, oraz wierzyli, że mogą je zdobyć – tak też się stało. Wiara w cel odgrywa tutaj kluczową rolę – nie można sobie tylko wmawiać, że mogę w życiu osiągnąć to i tamto – musisz się po prostu przekonać i nie mieć żadnych wątpliwości, że możesz to osiągnąć. Czasem zmiana takiego toku myślenia może wymagać sporego zaangażowania, jednak rezultat takiego działania może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Skupiając się wyłącznie na niepowodzeniach, czy mówiąc sobie „i tak mi się nie uda”, „zawsze mam pecha” – z pewnością ciężko będzie Ci dążyć w życiu do realizacji swoich pragnień. Pesymizm działa niekorzystnie na nas, jak również na wszystko i wszystkich w Naszym otoczeniu. Myśląc ciągle o rzeczach negatywnych, sami przyciągamy je do swojego życia – czy tego chcemy, czy nie. Programujemy w ten sposób swoją przyszłość.

 

marzenia

 

Eksperyment z cząsteczkami wody
Dr Masaru Emoto od wielu lat prowadził badania zajmującymi się zagadnieniami struktury wody. Przeprowadził on ciekawy eksperyment, w którym badał reakcję zachowania cząsteczek wody na słowa, muzykę, czy emocje.
Poniżej znajdują się zdjęcia kryształków wody, w kierunku których były wypowiadane słowa, puszczana muzyka, pokazywane zdjęcia i filmy:

a) Reakcja na słowo „Miłość”
miłość

b) „Dziękuję”
dziękuję

c) „Wdzięczność”
wdzięczność

d) „Pokój”
pokój

e) Wygląd skrystalizowanej cząsteczki wody po modlitwie
po modlitwie

f) Wygląd skrystalizowanej cząsteczki wody po puszczeniu muzyki Beethoven-a
beethoven

g) Reakcja na słowa “Jesteś obrzydliwy. Zabiję cię”
kill

h) “Adolf Hitler”
hitler

i) „Demon”
demon


Jak łatwo można zauważyć – wszystko, co pozytywne daje obraz harmonii i ładu, natomiast negatywne słowa, myśli i emocje powodują chaos i nieład. Nasze ciało składa się w większości z wody – wyobraź sobie zatem, jak Twój organizm reaguje na powyższe i podobne słowa, myśli, emocje, czy muzykę.
Nawiązując tutaj do prawa przyciągania możemy stwierdzić, że negatywne myślenie działa po prostu destrukcyjnie. Myśli, słowa i emocje mają duży wpływ na otoczenie i Nas samych. Zmieniając nawyki myślowe na pozytywne, możemy wprowadzić do swojego życia szczęście i radość.

Eksperymentuj samodzielnie!
Możesz sam sprawdzić, jak działanie prawa przyciągania wpływa na Twoje życie. Spróbuj przez pewien czas myśleć wyłącznie o rzeczach pozytywnych i przyjemnych. Wybacz wszystkim, którzy wyrządzili Ci w życiu krzywdę. Odnoś się do wszystkich osób z szacunkiem i empatią. Uwierz i poczuj, jak Twoje cele zaczynają się spełniać. Jeżeli uda Ci się podtrzymać taki stan przynajmniej przez kilka tygodni zaobserwuj, jak otoczenie reagowało na Twoje zachowanie i nastawienie.

Ciekawym przykładem działania zmiany zachowania może być tutaj przypadek pewnej młodej dziewczyny. Koleżanki zawsze zazdrościły jej tego, że ciągle cieszyła się powodzeniem wśród mężczyzn - mimo, że nie była najpiękniejsza - miała lekką nadwagę, oraz znacząco nie podkreślała swojej urody. Było w niej jednak coś, co działało na facetów niczym magnes – emanowała niesamowitą radością, szczęściem i optymizmem. Zawsze chodziła uśmiechnięta, prawie każde zdanie potrafiło ją rozbawić.  Będąc przepełniona pozytywnymi myślami, sama wokół siebie stwarzała przyjemną i miłą atmosferę – faceci nie wiedzieli, że działa tutaj prawo przyciągania, ale po prostu czuli, że jest w tej dziewczynie coś wyjątkowego, co działa na nich przyciągająco.
biblia Co mówi Biblia na temat prawa przyciągania?
Joseph Murphy, doktor trzech nauk – religioznawstwa, filozofii i prawa. Autor wielu książek na temat „prawa przyciągania” uważa, że w Biblii możemy się spotkać z zapiskami, które świadczą o jego istnieniu.

Biblia twierdzi, że Nasze słowa (a tym samym myśli), mają wielką moc. Tak samo w prawie przyciągania – to właśnie myśli, a następnie słowa, emocje i czyny kreują Nasze życie.
„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła". (Jan 1,1-18)

Najważniejsza jest tutaj kwestia wiara w spełnienie Naszych pragnień. Biblia mówi nam, że silna wiara w cel zawsze przyniesie pomyślny rezultat.
Twoja wiara cię ocaliła" (Mt, 9, 22)
Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy" (Mk, 9, 23)
Zaprawdę powiadam wam: Kto powie tej górze: „Podnieś się i rzuć się w morze”, a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie” (Mk 11, 23)
Według wiary waszej niech wam się stanie" (Mt 9, 29)

Istotna jest również prośba o spełnienie Naszych celów, marzeń i pragnień. Biblia mówi nam, że powinniśmy wręcz czuć jakbyśmy już otrzymali to, o co prosiliśmy. Modlitwa nie może być tylko prośbą, ale również wiarą w jej moc.
Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymaliście" (Mk 11, 24)
A cokolwiek będziecie prosić w modlitwie, wierząc – otrzymacie" (Mt 21, 22)

Zawraca nam uwagę, abyśmy myśleli o rzeczach pozytywnych.
„W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to miejcie na myśli” (Flp 4, 8)

Według Biblii nie możemy również stać i czekać bezczynnie na uśmiech losu. Wykorzystując prawo przyciągania, musimy zwracać również uwagę na znaki z otoczenia, czasem nawet idąc przed siebie w nieznane – ważne jest, aby po prostu działać.
„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7 )

Możemy się również spotkać z zapiskami, które ostrzegają nas przed zagrożeniem negatywnego myślenia. Jak wspomniałam wcześniej – prawo przyciągania reaguje na Nasze myśli – niezależnie, czy są one dobre, czy złe. Odpowiada na Nasze wołania.
...bo spotkało mnie, czegom się lękał, bałem się, a jednak przyszło (Hi 3, 25)

W Biblii możemy znaleźć o wiele więcej fragmentów, które mogą nawiązywać do zasad prawa przyciągania. Starałem się przytoczyć jedynie te najważniejsze mówiące o jego istnieniu i działaniu.

Koniec pierwszej części
W tym artykule chciałam przedstawić wszystkim, czym jest prawo przyciągania, w jaki sposób działa, oraz ukazać dowody jego istnienia. Tym samym jest to koniec części pierwszej, która ma być jedynie takim krótkim wstępem do tego sekretu. W kolejnych artykułach postaram się przedstawić w jaki sposób skutecznie wykorzystywać prawo przyciągania w życiu, aby przyciągnąć do siebie bogactwo, oraz drugą połówkę. Mam nadzieję, że zawarte tutaj informacje pomogą Wam uwierzyć, że posiadacie w sobie cudowną, twórczą moc, dzięki której możecie nie tylko odmienić całe swoje życie, ale również wpłynąć na pozytywne kształtowanie przyszłości Naszej planety.
 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

bierz zycie w swoje rece :)

czwartek, 15 listopada 2012 14:25


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  80 753  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Galerie

O mnie

O moim bloogu

"Sukces jest zapisany w marzeniu"

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 80753

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Favore.pl