Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 176 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


:)

środa, 24 października 2012 19:28

Liczniki internetowe


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

tymbark na dzis :)

środa, 24 października 2012 18:52

 

tym optymistycznym akcentem serdecznie Was pozdrawiam :)

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

mapa marzen

wtorek, 16 października 2012 10:31

 

Namawiam do zrobienia Mapy Marzeń. Mapa Marzeń jest narzędziem ułatwiającym nam spełnianie naszych pragnień, a czasem ułatwia realizację celów. Jest prosta w wykonaniu, ma to charakter terapii zajęciowej - więc daje relaks i przyjemność. Można ją wykonać w dowolny sposób.


         Największą moc ma wczesną wiosną, kiedy zakwitają w jeszcze zmarzniętej ziemi pierwsze kwiaty. Apogeum osiąga w okolicach maja, kiedy już prawie wszystko kwitnie i wtedy zmienia swoja naturę (Drzewa) na inny rodzaj energii, którą nazywamy energia elementu Ognia. Narodziny dziecka, przebiśnieg wyrastający w zamarzniętej i pokrytej śniegiem ziemi, powracające w kluczach ptaki, marcowe harce kotów, kwietniowe psów (ponoć maj należy do ludzi) – to wszystko energia elementu Drzewa. Nie można zmarnować takiej okazji. Trzeba obserwować naturę i iść za ciosem. Skoro rośliny, zwierzęta, ptaki mogą podjąć wysiłek to my ludzie też. Energia wiosennego Drzewa na pewno nam pomoże. Do czego namawiam? Namawiam do zrobienia Mapy Marzeń. Po co?
 • Po pierwsze – jest wiosna i nasze siły witalne oraz optymizm są na wysokim poziomie (tak działa energia Drzewa). Drzewo to również inspiracja i nowe pomysły a te są nieodzowne, jeśli chcemy poruszać się do przodu albo coś zmienić w swoim życiu. Wiosna to optymalny czas na zdecydowanie, czego w tym momencie od życia oczekujemy.
 • Po drugie – mapa jak wszyscy wiemy jest narzędziem, które ułatwia poruszanie się w terenie. Prowadzi do celu. Nasza mapa tez ma być narzędziem, które zaprowadzi nas do celu, jakim jest spełnienie naszych pragnień. Musimy tylko pamiętać, że nie wystarczy mieć mapę. Trzeba jeszcze z niej korzystać. To warunek konieczny.
 • Po trzecie – rozkład aspiracji życiowych na planie Ba Gua pomoże nam w uporządkowaniu myśli i podjęciu decyzji, jakie aspiracje życiowe w tym momencie są dla nas ważne. Będziemy wiedzieli, co umieścić na mapie, aby za rok móc powiedzieć – moja mapa spełniła się w 100%.
Zatem jak i kiedy zrobić Mapę Marzeń?
Najlepszy czas na zrobienie mapy to wiosna. Szczególnie dobry czas to pierwszy w roku nów księżyca. W 2011 roku jest to 3 kwietnia. Można zrobić ją w kolejne dni nowiu – 3 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 29 sierpnia, 27 września, 26 października, 25 listopada i 24 grudnia.

Jak wspomniałam wcześniej z mapy trzeba korzystać!. Dlatego tak należy ją przygotować abyśmy mogli na nią codziennie chociażby spojrzeć. Może mieć rozmiar „portfelowy lub „kalendarzowy”, ale może być również obrazkiem czy plakatem powieszonym na ścianie pokoju. Można zrobić ją w wersji elektronicznej i ustawić, jako pulpit w komputerze lub telefonie.
Mapa może składać się ze zdjęć lub słów. Ważne jest jednak jak dobieramy zdjęcia czy teksty. Muszą mieć moc, aby zrobić na nas wrażenie. Kiedy w gazecie czy Internecie znajdziecie coś, co zrobi na was wrażenie, jako symbol waszego pragnienia, warto takie zdjęcie czy tekst pozyskać. Najgorsze jednak to uświadomić sobie, czego tak naprawdę pragniemy. Można mieć pracę a jednocześnie czuć się niepotrzebnym.
Można mieć wszelkie dobra materialne i być samotnym. Ten etap pracy z mapą jest najtrudniejszy.
Kiedy już wiemy, jakie są nasze pragnienia, marzenia czy cele przystępujemy do zrobienia mapy. Możemy w tym celu posłużyć się rozkładem Ba-Gua, który zawiera wszystkie najważniejsze aspiracje życiowe człowieka. Trzeba umieścić symbol aspiracji, na której nam zależy w tym samym miejscu, w jakim znajduje się ona na planie Ba-Gua. Nie musimy wypełniać wszystkich pól. A oto wskazówki, czego możemy oczekiwać od poszczególnych aspiracji. • Związki - dotyczą budowania relacji partnerskich a także umiejętności nawiązywania i utrzymywania kontaktów z bliskimi nam ludźmi.
 • Dzieci, podróże, umiejętność odpoczywania – ta aspiracja dotyczy posiadania dzieci, umiejętności budowania relacji z nimi, ale również pielęgnowania dziecka w sobie. Umiejętności bawienia się życiem, odpoczywania i posiadanie wielu szalonych pomysłów.
 • Pomocni ludzie – to inaczej koneksje, znajomości, przyjaciele, czyli grono osób, na które zawsze możemy liczyć. To również chęć i umiejętność pomagania innym.
 • Kariera – to nasz stosunek do pracy zawodowej i do zarabiania pieniędzy oraz chęć poświęcenia się dla kariery.
 • Wiedza – to mądrość życiowa, chęć uczenia się i potrzeba poświęcania czasu na zdobywanie wiedzy. To również umiejętność wyciągania wniosków  z doświadczeń życiowych i rozwaga przy podejmowaniu decyzji.
 • Rodzina, hierarchia – ta aspiracja dotyczy budowania więzi rodzinnych, szacunek i troska o najstarszych członków rodziny. Również umiejętności podporządkowania się hierarchii nie tylko w rodzinie, ale także w pracy.
 • Bogactwo – tu mamy do czynienia z szacunkiem do pieniędzy zarówno tych zarobionych jak i tych dziedziczonych. To dar ich pomnażania oraz rozsądek przy wydawaniu.
 • Sława – ta aspiracja to swoboda podczas wystąpień publicznych, w tym przed kamerami, ale również chęć bycia dostrzeżonym, podziwianym i sławnym. To umiejętność kreowania siebie oraz zdolność tworzenia sobie dobrego PR (public relations).
 • Zdrowie – dotyczy zdrowia zarówno fizycznego jak i radości życia. Zwykle tak jest, że jeśli zadowalają nas powyżej wymienione aspiracje to również ze zdrowiem nie mamy problemu. Jeśli którakolwiek z pozostałych aspiracji życiowych nie spełnia naszych oczekiwań odbija się to na naszym zdrowiu.
 WAŻNE!
Od tego, ile pracy i energii włożymy w nasza mapę zależy jej skuteczność. Czas oczekiwania na spełnienie naszych pragnień zależy od tego jak często będziemy się mapa posługiwać. Trzeba tez pamiętać, że nasze pragnienia powinny być dokładnie sprecyzowane. Nie wystarczy napisać – pragnę samochodu. Trzeba napisać, jakiego dokładnie samochodu pragniesz. Podać kolor, markę, rocznik i np. rodzaj silnika. Tylko dokładnie sprecyzowane pragnienie ma szanse się spełnić. Jeszcze jedna uwaga. Niektóre pragnienia spełniają się szybko inne zaś mogą spełniać się nawet kilka lat. Zatem do dzieła i niech energia Drzewa nam pomoże w spełnianiu pragnień.

Mapę należy wykonać w przeciągu 48 godzin od momentu wejścia księżyca w nów. Jest to ważne, aby nie malować (wyklejać) jej w nieskończoność. Powinno to być energiczne twórcze działanie, które uruchamia magię podświadomości.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

zycie

wtorek, 16 października 2012 9:50

Odpowiedź na pytanie "Jak się masz?" wygląda na mało istotną rzecz. Jednak musimy odpowiadać na to pytanie co najmniej 10 razy dziennie – a być może nawet 50. A więc nie jest to wcale tak mała rzecz jakby się wydawało. Stanowi ono znaczącą część naszych codziennych rozmów.
Kiedy ktoś pyta cię "Jak się masz?" co odpowiadasz? Twoja odpowiedź to z reguły nie więcej niż kilka słów. A mimo to ta krótka odpowiedź wiele o tobie mówi – i o twoim nastawieniu. W rzeczywistości, twoja reakcja może dosłownie kształtować twoją postawę.
Zaobserwowałem, że odpowiedzi na "Jak się masz?" mogą być zakwalifikowane do trzech kategorii: negatywne, mierne i pozytywne. Przeanalizujmy zatem te trzy kategorie i niektóre pospolite reakcje w każdej z nich.
Odpowiedzi negatywne
Negatywna odpowiedź na "Jak się masz?" zawiera określenia takie jak:
"Podle."
"Okropnie."
"Jestem zmęczony."
"To nie mój dzień."
"Dzięki Bogu, że już piątek."
"Nawet nie pytaj."
Kiedy ktoś odpowiada "Nawet nie pytaj", wiem że jestem w opałach. Osoba ta zamierza przytłoczyć mnie mnóstwem narzekań i przede wszystkim sprawia, że żałuję swojego zapytania.
Naprawdę współczuję tym, którzy mają podejście do życia w stylu "Dzieki Bogu już piątek". Pomyśl, co właściwie mówią: "Poniedziałek, wtorek, środa i czwartek to te parszywe dni tygodnia". Dla tych ludzi cztery piąte z ich całego tygodnia pracy jest okropne! Piątek jest "znośny" tylko dlatego, że wiedzą, iż będą mieli następne dwa dni wolne! Czy to jest sposób na przeżycie twojego życia? Czy zaczynasz dostrzegać jak te negatywne określenia mogą zatruwać twoją postawę… i sprawiać, że inni odwracają się od ciebie?
Odpowiedzi mierne
Odpowiedzi w tej grupie odbiegają już od poprzedniej negatywnej grupy – ale ciągle wymagają poprawy. Oto niektóre z nich:
"Okay."
"w porządku."
"Nieźle."
"Mogło być gorzej."
"Tak sobie."
"Jakoś leci.
"Może być."
Czy naprawdę chciałbyś spędzać czas z kimś kto myśli, że życie jest "niezłe"? Czy z taką osobą chciałbyś robić interesy? Używając podobnych słów, jednocześnie pomniejszamy naszą energię. Czy możesz sobie wyobrazić kogoś wypowiadającego słowa "Mogło być gorzej" z wyprostowaną postawą… i z wielkim entuzjazmem w głosie? Oczywiście nie. Tacy ludzie brzmią jakby nie spali od dwóch dni.
Nie można tego nijak obejść, trzeba sie z tym zmierzyć. Ludzie, którzy używają miernych słów wywołują w sobie mierne nastawienie … i osiągają mierne rezultaty. Wiem, że ty tego nie chcesz!
Odpowiedzi pozytywne
Pozytywne podejście reprezentują ci entuzjastyczni ludzie, którzy mówią:
"Wspaniale."
"Fantastycznie."
"Świetnie."
"Doskonale."
"Super."
"Czuję się jakbym miał świat u stóp."
"Nie mogło być lepiej."
Ci, którzy używają pozytywnych słów, tryskają energią i sprawiają, że czujesz się lepiej tylko dlatego, że jesteś w ich pobliżu. Bądź szczery. Jak sie czujesz kiedy czytasz listę tych pozytywnych sformułowań? Nie wiem jak ty, ale ja jestem pełen energii i ekscytacji kiedy ją czytam. To są właśnie ci ludzie, z którymi chętniej się spotkam. Jest bardziej prawdopodobne, że to właśnie z tymi ludźmi zacznę prowadzic interesy.
Czemu nie wrócić i nie przeczytać jeszcze raz negatywnej i miernej listy. Przeczytaj je na głos. Jak sprawiają, że się czujesz? Na pewno kiepsko!
Widzisz, jeśli mam wybór, wolę być wśród ludzi, którzy są pozytywni i pełni życia… w przeciwieństwie do tych, którzy są negatywni i apatyczni. To jak w starym powiedzeniu, że każdy rozjaśnia pokój… – niektórzy kiedy wchodzą do niego… inni kiedy z niego wychodzą! Ty pragniesz być tym, który rozświetla pokój kiedy wchodzisz do niego!
Jeśli chodzi o mnie, kiedy ktoś pyta "Jak się masz?" zazwyczaj odpowiadam "Wspaniale!". To rzutuje pozytywnym nastawieniem na tę drugą osobę, a im więcej pozytywnych słów wypowiadam, tym wspanialej się czuję!
Przyłącz się do pozytywnej grupy
Cóż, miałeś szansę zrewidować niektóre typowe reakcje w każdej kategorii – negatywnej, miernej i pozytywnej. Które z tych zwrotów używasz najczęściej? Jakich odpowiedzi zwykli używać twoi przyjaciele i rodzina?
Jeśli znalazłeś się w negatywnej lub miernej grupie, sugeruję ci natychmiast rozważyć zmianę swoich reakcji i wkroczyć w pozytywne szeregi. Oto dlaczego. Kiedy ktoś zapyta "Jak się masz?", a ty odpowiadasz: "Okropnie" lub "Nieźle", wpływa to niekorzystnie na twoją psychikę. Twoje ramiona stają się przygarbione, głowa ociężała, przyjmujesz przygnębiającą postawę.
Co z twoimi emocjami? Czy stwierdzenie, że czujesz sie podle, poprawia twój nastrój? Oczywiście, że nie. Czujesz się jeszcze bardziej zdołowany, ponieważ negatywne słowa i myśli generują negatywne uczucia, a te z kolei przynoszą negatywne rezultaty.
Zależy tylko od ciebie czy z tym zerwiesz. Nawet jeśli okoliczności w twoim życiu sprawiają, że czujesz się podle – być może obiecująca umowa biznesowa nie doszła do skutku lub twoje dziecko otrzymało słabe świadectwo na zakończenie szkoły – twoja przygnębiająca postawa nie polepszy sytuacji. Co gorsza, mierna lub negatywna reakcja może sprawić, że ludzie zaczną się od ciebie odwracać; będą cię unikać byle tylko nie słyszeć twojego pesymizmu.
Wyrób w sobie nowy nawyk
Jeśli te wszyskie negatywne konsekwencje płyną z twoich słów, dlaczego nadal je powtarzasz? Najprawdopodobniej jest tak ponieważ nie uznałeś jeszcze, że masz w tej sprawie wybór. Zamiast tego kierujesz się nawykiem, którego nabrałeś wiele lat temu… a który dłużej ci już nie służy.
Na koniec, twoje własne słowa są samospełniającą się przepowiednią – jeśli mówisz "Wszystko jest okropne", twój umysł przyciąga ludzi i okoliczności, które powodują, że to stwierdzenie staje się prawdą. Jeśli, z drugiej strony, wielokrotnie stwierdzasz, że twoje życie jest Wspaniałe! twój umysł zacznie posuwać cię w pozytywnym kierunku.
Rozważ na przykład co stanie się kiedy odpowiesz, że czujesz się Doskonale! lub Wspaniale! Kiedy wypowiadasz te słowa, twoje ciało zaczyna współgrać z twoim optymistycznym językiem. Twoja postura staje się bardziej wyprostowana. Swoją energią i witalnością przyciągasz innych ludzi. Twoje interesy i osobiste relacje poprawiają się. Czy wszystkie twoje życiowe problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Nie, ale właśnie wprawiłeś w ruch bardzo ważne prawo: Dostajemy w życiu to, czego oczekujemy.

fragment książki "Attitude is Everything" Jeffa Kellera, tłumaczenie Teresa Nowicka


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

:)

poniedziałek, 15 października 2012 22:34


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

:)

poniedziałek, 15 października 2012 22:32


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

;)

poniedziałek, 15 października 2012 22:31


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

:)

poniedziałek, 15 października 2012 22:30


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

czlowiek, ktory mobilizuje mnie do zycia :)

poniedziałek, 15 października 2012 21:57


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

super fotka :)

poniedziałek, 15 października 2012 21:13


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  80 792  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Galerie

O mnie

O moim bloogu

"Sukces jest zapisany w marzeniu"

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 80792

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Favore.pl